Så er det igen tid til at opdatere kalenderen
Kommende begivenheder indenfor øl arrangementer, byttestævner og andet der realettere til Danmarks bryggerier.
-
lør07okt202311:00FÆNGSLET, Fussingsvej 8, 8700 Horsens
FÆNGSLET, Horsens & Friends og Danske Ølentusiaster indbyder alle ølglade til en forrygende rundtur i øllets verden, når der for fjerde gang arrangeres den store ølfestival Beers Behind Bars lørdag 7. oktober 2023.
Til Beers Behind Bars på FÆNGSLET kan du møde 32 nationale og internationale bryghuse, som tilsammen medbringer mere end 200 forskellige slags øl, som du kan gå på opdagelse i.
Se mere om festivalen på denne side.
-
fre27okt2023søn29okt20239:30Aaruphallen, Skolegade 3, 5560 Aarup
Lørdag den 28. oktober 2023.
Stævnet afholdes i Aaruphallen Skolegade 3, 5560 Aarup
Der er plads til et antal deltagere på stævnet, og det er efter først-til-mølle princip. Alle foreningens medlemmer er selvfølgelig velkommen til generalforsamlingen. Mere info kommer senere hos SBS.
I stævneprisen er der inkluderet stævnepose, stævneøl og frokost. Drikkelse under stævnet er for egen regning. Prisen kommer senere.
Se mere på https://sbs-samler.dk for tilmelding og øverige priser. Der bliver også mulighed for overnatning ved stævnet.